Odpowiednia strategia employer branding w firmie stała się nieodłączną częścią przyszłościowego myślenia o organizacji. Dlaczego? Z powodu narastającego rynku pracownika. Nastała era zabiegania o odpowiedniego kandydata, w zamian za jego zaangażowanie, motywację i przywiązanie. I właśnie dlatego działania employer branding stają się nieodzowną częścią strategii całej firmy.

Jak wdrożyć employer branding w firmie?

Najpierw należy zastanowić się, czy być może część narzędzi, które wchodzą w działania EB nie istnieją już w organizacji. Odpowiedni wizerunek pracodawcy to także eventy PR-owe, intuicyjna strona www Kariery, rozbudowana oferta ogłoszeń o pracę, ciekawe benefity dla pracowników. Employer Branding to bardzo szerokie określenie, z działaniami zewnętrznymi, jak i tymi wewnątrz.

W takim razie jak zdefiniować, czego organizacja potrzebuje jeszcze w zakresie działań employer branding?

Warto posłużyć się pomocą w tym zakresie, bo może się to okazać kluczowe z punktu widzenia zarządzania wizerunkiem pracodawcy. Być może warto sięgnąć po narzędzia, które usystematyzują pewne pojęcia i potrzeby, dając obraz na całość problemu, np. Manual Komunikacji Employer Branding, dzięki któremu można zdiagnozować, które obszary w firmie działają prawidłowo pod względem EB, a które wymagają poprawy.

Zdiagnozowane potrzeby i problemy – a co dalej?

Bez działania nie ma efektów. Dlatego należy zacząć wdrażać odpowiednie narzędzia, które przyczynią się do poprawy wizerunku pracodawcy, komunikacji w firmie czy zdobywania konkretnych kandydatów na rynku pracy. Przykładowymi narzędziami mogą być: newslettery, zakładki Kariera, aplikacje mobilne, odpowiednia identyfikacja wizualna, przyciągająca treść ogłoszeń o pracę, kampania wizerunkowa.

Nie jesteś pewien jakie narzędzia są odpowiednie dla Twojej strategii employer branding i potrzebujesz pomocy w tym zakresie? Śmiało, napisz do nas: hej@lovejob.pl 😊

Masz również możliwość otrzymania Manualu Komunikacji Employer Branding, który odpowie na Twoje pytania i wątpliwości z obszaru employer brandingu. Wystarczy wypełnić poniższy formularz ⇩


*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania o manual Employer Branding przez Religa&Arak Sp. z o.o. 9/331 Ślusarska St, 30-710 Kraków. Aby uzyskać szczegółowe informacje, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

*Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Religa&Arak Sp. z o.o informacji handlowych oraz marketingowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).