Odpowiednia strategia employer branding w firmie stała się nieodłączną częścią przyszłościowego myślenia o organizacji.

 

Dlaczego? Z powodu narastającego rynku pracownika. Nastała era zabiegania o odpowiedniego kandydata, w zamian za jego zaangażowanie, motywację i przywiązanie. I właśnie dlatego działania employer branding stają się nieodzowną częścią strategii całej firmy.

Jak wdrożyć employer branding w firmie?

Najpierw należy zastanowić się, czy być może część narzędzi, które wchodzą w działania EB nie istnieją już w organizacji. Odpowiedni wizerunek pracodawcy to także eventy PR-owe, intuicyjna strona www Kariery, rozbudowana oferta ogłoszeń o pracę, ciekawe benefity dla pracowników. Strategia employer branding to bardzo szerokie określenie, z działaniami zewnętrznymi, jak i tymi wewnątrz.

W takim razie jak zdefiniować, czego organizacja potrzebuje jeszcze w zakresie działań employer branding?

Warto posłużyć się pomocą w tym zakresie, bo może się to okazać kluczowe z punktu widzenia zarządzania wizerunkiem pracodawcy. Być może warto sięgnąć po narzędzia, które usystematyzują pewne pojęcia i potrzeby, dając obraz na całość problemu, np. Poradnik Skutecznego Employer Brandingu, dzięki któremu można zdiagnozować, które obszary w firmie działają prawidłowo pod względem EB, a które wymagają poprawy.

Zdiagnozowane potrzeby i problemy – a co dalej?

Bez działania nie ma efektów. Dlatego należy zacząć wdrażać odpowiednie narzędzia, które przyczynią się do poprawy wizerunku pracodawcy, komunikacji w firmie czy zdobywania konkretnych kandydatów na rynku pracy. Przykładowymi narzędziami mogą być: newslettery, zakładki Kariera, aplikacje mobilne, odpowiednia identyfikacja wizualna, przyciągająca treść ogłoszeń o pracę, kampania wizerunkowa.

Nie jesteś pewien jakie narzędzia są odpowiednie dla Twojej strategii employer branding i potrzebujesz pomocy w tym zakresie? Śmiało, napisz do nas: hej@lovejob.pl.

Chcesz wiedzieć od czego zacząć? Jak określić grupę docelową i pisać językiem korzyści? Zostaw swój e-mail, a dostaniesz od nas świeże „Kompendium Wiedzy marketingu rekrutacyjnego – jak robić to dobrze”.    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania o Kompendium Wiedzy przez Religa&Arak Sp. z o.o. ul. Gromadzka 103, 30-719 Kraków. Aby uzyskać szczegółowe informacje, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.