Strategia Employer Branding

Odpowiednia strategia employer branding w firmie stała się nieodłączną częścią przyszłościowego myślenia o organizacji. Bez niej ciężko o pozyskanie zaangażowanych do pracy specjalistów. Dowiedz się, jak ją wdrożyć w swojej firmie.

 

Czy wiesz, że aż 86% pracowników nie zaaplikowałaby do firmy, która szczyci się złą reputacją? Teraz, gdy nastała era zabiegania o kandydata, działania employer branding stały się nieodzowną częścią strategii całej firmy. O tym, czym employer branding jest, przeczytasz więcej tutaj.

Jak wdrożyć działania employer brandingowe w firmie?

Najpierw należy zastanowić się, czy być może część narzędzi, które wchodzą w skład działań EB, nie istnieje już w organizacji. Odpowiedni wizerunek pracodawcy to także eventy PR-owe, intuicyjna strona kariery, rozbudowana oferta ogłoszeń o pracę, ciekawe benefity dla pracowników. Strategia employer branding to bardzo szerokie określenie obejmujące zarówno działania zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Jak zdefiniować, czego organizacja potrzebuje w zakresie EB?

W tym miejscu warto posłużyć się pomocą, gdyż może się to okazać kluczowe z punktu widzenia zarządzania wizerunkiem pracodawcy. Być może warto sięgnąć po narzędzia, które usystematyzują pewne pojęcia i potrzeby, dając obraz całości problemu, np. Poradnik Skutecznego Employer Brandingu. Dzięki niemu zdiagnozujesz, które obszary w firmie działają prawidłowo pod względem EB, a które wymagają poprawy.

Zdiagnozowane potrzeby i problemy – i co dalej?

Bez działania nie ma efektów. Dlatego należy zacząć wdrażać odpowiednie narzędzia, które przyczynią się do poprawy wizerunku pracodawcy, komunikacji w firmie czy zdobywania konkretnych kandydatów na rynku pracy. Przykładowymi narzędziami mogą być:

  • newslettery
  • zakładki kariera
  • aplikacje mobilne
  • odpowiednia identyfikacja wizualna
  • angażująca treść ogłoszeń o pracę
  • kampania wizerunkowa
Nie jesteś pewien, jakie narzędzia wykorzystać, aby Twoja strategia employer branding weszła na wyższy poziom? Napisz do nas: hej@lovejob.pl.